IX Zjazd Towarzystwa Biologii Rozrodu

IX Zjazd Towarzystwa Biologii Rozrodu

Szanowni Państwo,

IX Zjazd Towarzystwa Biologii Rozrodu (TBR) organizowany przez Poznański Oddział TBR odbędzie się w dniach 10 – 12 września 2020 na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Po raz pierwszy od powstania TBR w 1998 roku, Poznań będzie gościć krajowych i zagranicznych naukowców prowadzących badania w zakresie szeroko pojętego rozrodu zwierząt oraz człowieka. Pragniemy podkreślić, że Konferencje TBR od lat gromadzą badaczy o uznanej pozycji naukowej, pełniących funkcje w wielu międzynarodowych gremiach i komitetach. Dlatego nasze cykliczne spotkania doskonale podsumowują aktualny stań badań podstawowych i aplikacyjnych. Stanowią one także wyjątkową okazję dla młodych adeptów nauki do poznania najnowszych osiągnięć naukowych  z tego zakresu.

Program IX Konferencji TBR obejmuje 2 minisympozja oraz 6 sesji naukowych pokrywających najciekawsze z aktualnych obszarów rozrodu zwierząt oraz człowieka np.  High throughput techniques in reproduction oraz Molecular bases of disorders of sexual development (DSD). W gronie zaproszonych gości widnieją nazwiska wybitnych naukowców, z którymi wielu z nas ma osobiste kontakty chociażby poprzez wspólną aktywność w programach COST. Zaproszenie do wygłoszenia wykładu otwierającego przyjęła prof. Ann van Soom (Ghent University, Belgia) będąca liderem w obszarze rozrodu zwierząt gospodarskich. Wśród pozostałych prelegentów mamy zaszczyt gościć naukowców z Polski, Anglii, Włoch, Norwegii czy USA. Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym planem Zjazdu na stronie www.tbr2020-poznan.pl. Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w Poznaniu! Poza ucztą naukową, Organizatorzy przygotowali także atrakcje kulturalne, które zapewne pozostaną w Państwa pamięci. Liczymy na to, że para koziołków z wieży ratuszowej w Poznaniu będzie odtąd nierozerwalnie kojarzyć się Państwu z  IX Zjazdem TBR. 

Do zobaczenia!

W imieniu organizatorów
Prof. dr hab. Dorota Cieślak
Dr hab. Ewelina Warzych-Plejer